program


A rádió aranykora (1987) - A nagy Woody Allen menet / MÜPA FILMKLUB
2

A rádió aranykora (1987) - A nagy Woody Allen menet / MÜPA FILMKLUB

Ebben a filmben Woody Allennek csak a hangja szerepel. Mi más? Ha egy film a rádióról szól, csak hang van. Kép nincs. Igaz, a moziban van kép, így aztán sejtjük, hogy az a vörös kis kölyök talán maga a mesemondó gyermekként.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 04. Marts 2024 19:00

A rádió aranykora egy kis zsidó polgárcsalád életéről mesél - a harmincas évek végétől 1943 végéig. Az életük szétválaszthatatlanul összefonódik a rádió hangjaival és azzal a világgal, amelyet a hangok mögött sejtenek/álmodnak. Pletykák, mendemondák, híresztelések, legendák. Ki tudná megmondani, mi igaz ebből az egészből? Egy autórádióból felhangzik Orson Welles 1938-as rádiójátéka, amely állítólag tömegpánikot keltett az Egyesült Államokban. Az egyik szereplő menekülőre is veszi. Csakhogy később kiderült, hogy pánik nem volt, csak médiahekk. Igen ám, de a kamu hír mégiscsak lökést adott a médiakutatásnak. Akkor már csak a mindig esős Rockaway Beach jelentené a valóságot? A rádió semmiképp, hiszen csak hangokat sugároz. A hangok mögé világokat sejtünk, de ezeket a világokat néha zajszinkron-művészek teremtik. De azért a betelefonálós meg a kvízműsor igazi. Meg a zene. Woody Allen filmjeiben őrült nagy szerepe van a zenének. (Nem véletlen, hogy a Hannah és nővéreiben Mickey, a Woody Allen alakította hipochonder forgatókönyvíró hallásromlásra panaszkodik, s valami sokkal súlyosabbtól tart.) És nem pusztán a rendező klarinétjáról van szó. A rádió aranykora egyik belső története egy olyan lányról szól, aki „hang-karriert” csinál.
Látszólag egyszerű filmecske. Emlékezés megrendítő drámák nélkül. Távoli rokona Fellini Amarcordjának. És ahhoz hasonlóan igen finoman építi be történetébe a történelmet. Mert a világ 1938 és 1943 között nem volt feltétlenül a béke és a harmónia kora. De szokása szerint Woody Allen a történelmet embertörténetekbe fonja. Szóval bizakodva tekinthetünk a jövőbe. A reklámok fényei között ott van előttünk az 1944-es esztendő…

Angol nyelven, magyar felirattal.

A vetítést megelőző és az azt követő beszélgetés magyar nyelven zajlik.

Rendező: Müpa

Alkotó:

rendező: Woody Allen

Közreműködik:

házigazda: Réz András

Aktuelt


A Nemzeti Filharmonikusok koncertjei Martonvásáron

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.

PÅ PLAKATEN


Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

Eros Ramazzotti újra Budapesten! Az olasz popzene világsztárja 2026. április 19-én az MVM Dome színpadán ad felejthetetlen koncertet. A Cose…

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.