A veréb
„A múltam nem rendeződik bölcsen körém. Arcok, testek lökdösődnek mondván: „Én, én elsőnek!” Vannak boldog pillanatok, de aztán jön a többi, jóval számosabb. De még bármi megtörténhet velem az utolsó számadás napjáig.” /Édith Piaf/
„A múltam nem rendeződik bölcsen körém. Arcok, testek lökdösődnek mondván: „Én, én elsőnek!” Vannak boldog pillanatok, de aztán jön a többi, jóval számosabb. De még bármi megtörténhet velem az utolsó számadás napjáig.” /Édith Piaf/
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 28. hétfő, 19:00
Mi történik akkor, ha a fiatal, élete első nagy fellépésére készülő Edith találkozik az élete végén járó önmagával, Piaffal. Közös múltjukat felidézve együtt jutnak arra a pontra, ahonnan események sora Edithnek még a jövő, Piafnak már a múlt. Hogyan dönt Edith, ha beletekinthet saját jövőjébe? Vajon úgy is ezt a sorsot választja-e? A két nő végül csak együtt juthat el az őszintén kimondott felismerésig:
„Nem, nem bánok semmit sem.”
A kortárs táncos illetve bábszínpadi elemeket felvonultató előadásban élőben hangoznak el Edith Piaf sanzonjai.
„Szeretném tisztázni, ki is voltam, ahogyan az ember csak önmaga tisztázhatja magát. Ki is volt az a Piaf, az az Edith…”
Játszák: Balázs-Valler Kata, Turós-Máté Kinga
Színpadi adaptáció: Edith Piaf: Ma vie valamint Jean Noli: A titok című műve alapján írta:
Balázs-Valler Kata
Báb-díszlet: Balázs-János Balázs
Jelmez: Hermethia Puppets
Korrepetitor: Klesitz-Horváth Kinga
Művészeti tanácsadó: Csadi Zoltán
Rendező: Balázs-Valler Kata
Több mint 150 éve hódítja meg a közönséget mindenhol a világon ez a francia féltékenységi bohózat, amit a Nemzetibe időről időre visszatérő Silviu Purcărete állít színpadra. Az abszurd és groteszk látásmódjáról is ismert világhírű román rendező elképzelései szerint készülő előadás egyszerre ígérkezik önfeledt vígjátéknak és színházi ínyencségnek.
Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.
Hófödte revükabaré tánccal, dallal, zenével, viccekkel, ünnepekkel és meglepetésekkel.
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
Vígjáték az áramszünetben. Miközben a társaság nem lát semmit, a nézők mindent látnak… Brindsley és Carol fiatal pár. A férfi…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!