Anne Frank naplója / A képfaragó
A többféle feldolgozást is megélt alapművet most Grigori Frid egyszemélyes operaváltozatában ismerhetik meg a Budapesti Operettszínház nézői.
A többféle feldolgozást is megélt alapművet most Grigori Frid egyszemélyes operaváltozatában ismerhetik meg a Budapesti Operettszínház nézői.
Grigori Frid: Anne Frank naplója / A képfaragó
A német megszállók elől családjával együtt Amsterdamban bujkáló zsidó kislány, a tizenhárom éves Anne Frank 1942. június 1-jén kezdett el naplót vezetni. Terve az volt, hogy feljegyzései alapján könyvet ír a háborúról, hű képet festve benne a német megszállás éveiről Hollandiában. A könyv soha nem készült el, Anne Frank nem sokkal tizenhatodik születésnapja előtt a bergen-belseni koncentrációs tábor poklában életét vesztette. Naplója örök érvényű, megrendítő olvasmány, amely mindazokhoz szól, akik szeretnék jobban megérteni, mi történt a bujkáló családokkal a hitleri vészkorszakban. A többféle feldolgozást is megélt alapművet most Grigori Frid egyszemélyes operaváltozatában ismerhetik meg a Budapesti Operettszínház nézői.
A két részből álló est második felében A képfaragó című darabot tekinthetik meg. Ez a Nemzet Művésze címmel kitüntetett érdemes művész, Kossuth-díjas és Erkel Ferenc-díjas kortárs zeneszerző, Dubrovay László egyfelvonásos táncjátéka, melyet Gáli József írása inspirált. A darab rendező-koreográfusa Vincze Balázs, aki Harangozó Gyula-, Imre Zoltán- és Seregi László-díjas balettművész, koreográfus, a Pécsi Balett Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetéssel elismert művészeti vezetője. Noha klasszikus elemek is színesítik, modern balettról beszélhetünk, igazán „mai” előadás lesz. A történet főhőse a Képfaragó, aki nem tud kilábalni alkotói válságából – új stílust, új kihívásokat keresne, de képtelen túllépni régi önmagán. Egyszer csak azonban talál egy múzsát, aki megihleti, s ettől kezdve képes lesz újra alkotni... A darab gondolatiságának középpontjában tehát az alkotás, a válság, a régi lerombolása, az inspiráció, az újjászületés no és persze a szerelem áll: vagyis csupa olyan dolog, mely kivétel nélkül mindenki életében jelen van.
Szereposztás:
Süle Dalma.......................... Anne Frank
Sík Milán.............................. Képfaragó
Gallai Zsolt........................... Képfaragó
Babácsi Benjamin................ Képfaragó
Ottlik M. Laura..................... Modell
Kozmér Alexandra............... Modell
Bedő Dorisz......................... Üzletember feleség
Rózsahegyi Orsolya............ Üzletember feleség
Schlégl András.................... Üzletember
Németh Dávid..................... Üzletember
Széphalmi Pál..................... Üzletember
Szanyi Tamás...................... Tábornok
Jakab Dániel........................ Tábornok
Karmester............................ Pfeiffer Gyula
Szerző: Grigori Frid
Anne Frank naplója
Zeneszerző: Grigori Frid
Fordító: Komarnicki Zita
Karmester: Pfeiffer Gyula
Játékmester: Tucker András
Rendező: Rátóti Zoltán
Díszlet- és jelmeztervező: Túri Erzsébet
Mozgóképtervező: Varga Vince
A képfaragó
Zeneszerző: Dubrovay László
Rendező-koreográfus: Vincze Balázs
Koreográfus-asszisztens: Marosi Edit
Díszlet- és jelmeztervező: Túri Erzsébet
Mozgóképtervező: Varga Vince
Az őszinte barátság meséje ez. Megmutatja, hogy nem baj, ha valaki értéktelennek tart, másnak talán attól leszel a legszerethetőbb, amit…
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!