Botanikai illusztrációk workshop - Frida Kahlo és az élet gyümölcse
Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.
Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, April 23 2025 6:00PM
Frida Kahlo egész életében élénken érdeklődött a növények szimbolikus jelentése iránt. Lédús gyümölcsök, színpompás, buja virágok, vibrálóan zöld levelek éppúgy felbukkantak csendéletein, mint önarcképein. Ezek egyaránt utalnak mexikói gyökereire, szexualitására, de Diego Riverával közös, szenvedéllyel és fájdalommal teli otthonára is. Utolsó műveinek egyike is egy csendélet. Két félbevágott görögdinnye, amelyre vörös betűkkel írta rá: Viva la vida! – Éljen az élet!
A workshopon Frida Kahlo stílusában festünk virágokat vagy gyümölcsöket akvarell (gouache) technikával.
Botanikai illusztráció a növények formáinak, színének, textúrájának és részleteinek ábrázolását jelenti, amely többek között a növényfajok gyógyászati célú azonosításában segített. A botanikai illusztrációk, melyek egykor a tudományt és gyógyítást szolgálták, ma már esztétikai szerepet is betöltenek.
Minden alkalom rövid bevezetővel indul: az ókortól napjainkig fellelhető gyógynövények, virágok és egyéb növények ábrázolásáról, szimbolikájáról, orvosi és gyógyításban betöltött szerepéről.
A ráhangoló előadás után megrajzoljuk, megfestjük egy gyógynövény vagy virág képét. Útmutatást és a szükséges kellékeket (merített papír vagy jó minőségű karton, fekete tűfilc a kontúrozáshoz, ceruza, akvarellfesték, ecset, porpasztell kréta) biztosítjuk.
A workshopon elkészített alkotást maradandó műként hazavethetik, és díszíthetik vele otthonaikat a résztvevők.
Időtartam: 90 perc (30 perces bevezető és 60 perces alkotás)
Ajánlott korosztály: 14 éves kortól
Állítsd össze bérleted! Vásárolj 20 % kedvezménnyel 4 különböző előadásra egyidejűleg tetszőleges számú jegyet! A kedvezmény online automatikusan érvényesül a jegyek kosárba helyezés után!
Mit jelent embernek lenni? Hogyan birkózunk meg az élet és halál dilemmáival, az igazság és erkölcs határvonalán egyensúlyozva? Ez a darab egyszerre filozófiai mélységű vallomás az emberi lélekről és feszült, fordulatokkal teli krimitörténet.
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
The Garden of Lights will once again invite visitors to the magical world of a wonderful, cultic fairy tale in…
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.