Program


Brahms: Gyászének / Német requiem ( Concerto Budapest&Purcell Kórus )

Brahms: Gyászének / Német requiem ( Concerto Budapest&Purcell Kórus )

A hideg november eleje az emlékezés időszaka, mindenszentekkor felkeressük a temetőket, elhunyt szeretteink emlékét ápoljuk. A templomokban és koncerttermekben gyászmisék szólnak, így a Müpában is.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 4. péntek, 19:30

A Concerto Budapest ezúttal a Purcell Kórussal egészül ki, hogy Vashegyi György vezényletével Johannes Brahms remekművét, a Német requiemet adja elő, melyet egy rövidebb, a requiemhez vezető utat kikövező korábbi kórusmű, a ritkán megszólaló Gyászének előz meg a koncerten.  

Johannes Brahms Német requiemje más, mint a többi gyászmise. Először is inkább oratórium, hiszen nem a mise szövegeit zenésíti meg, másodszor pedig nem latin, hanem német nyelvű. És bár a librettót a zeneszerző Luther német Bibliájából, valamint apokrif szövegekből állította össze, a szabadgondolkodású Brahmsról szinte köztudott volt ateizmusa. „Egy ilyen nagy ember! Egy ilyen nagy lélek! És nem hisz semmiben!” – jelentette ki egyszer sajnálkozva barátja, Antonín Dvořák. A gyász, a tragédia azonban gyakran a hitetlent is hívővé teszi: a Német requiem első vázlatai 1856-ban, Schumann halálakor készültek, majd hosszú szünet után, 1865-ben édesanyja elvesztése térítette vissza Brahmsot a komponáláshoz, mely ugyan lassú folyamat volt, de a végeredmény meghozta a komponistának a világhírt. Az 1858-ban kórusra és fúvósokra komponált, archaizáló Begräbnisgesangot (Gyászének) gyakran tekintik a Német requiem előfutárának. Az elemzők szerint Schumann haláláról emlékezik meg ez a mű is, akár a d-moll zongoraverseny, a Michael Weisse énekeskönyvéből származó szöveg pedig egy temetés képét idézi föl.

A Concerto Budapest zenekarát ezúttal a Purcell Kórussal hallhatjuk, a főleg régizenei produkciókból jól ismert szólisták, Kolonits Klára és Nyikolaj Borcsev közreműködésével, a magyarországi régizene-játszás nagy hatású karmestere, Vashegyi György vezényletével, így garantáltan új szemszögből ismerhetjük meg a romantikus oratóriumok e nagybecsű alkotását.   

Brahms: Gyászének, op. 13
Brahms: Német requiem, op. 45

Közreműködik: Kolonits Klára szoprán, Nyikolaj Borcsev bariton
Purcell Kórus, Concerto Budapest
Vezényel: Vashegyi György

Ajánlatunk


Fadinard esküvőre készül, de a lova megeszi egy katona szeretőjének szalmakalapját. Hogy a tomboló katona ne verje szét a lakását és a lagziját, Fadinard kénytelen beszerezni egy ugyanolyan kalapot, miközben menyasszonyt, apóst, násznépet kell percenként leszerelnie. Kortalan francia csúcsbohózat.

Képesek-e arra a hangok, hogy megidézzék egy város látványát, hangulatát, az atmoszférát, amelyet a hely szelleme sugároz? Respighi Róma-triptichonja képes erre. A három szimfonikus költeményből kettőt hallunk ezen a koncerten.

Liliom, a „szerethető csirkefogó”. Liliom, a „külvárosi hintáslegény”. Liliom, a „kallódó életművész”. A „proletár”. Az „áldozat”. Az „asszonyverő”... Molnár Ferenc talán legjobb színdarabja számtalan értelmezésben került már bemutatásra.

Ajánló


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!