Program


Bruckner 200

Bruckner 200

A Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar és a Csíki Kamarazenekar közös koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. június 24. hétfő, 19:00

J. S. Bach: d-moll kettősverseny, BWV 1043                        

Orbán Gy.: Magnificat (2008)                                                

A. Bruckner: I. (c-moll) szimfónia, WAB 101                           

 

Közreműködik:

Árvayné Nezvald Anett és Veress Csaba - hegedű

Csereklyei Andrea és Megyesi Schwartz Lúcia - ének

Prelude Vegyeskar (karvezető: Dr. Kabdebó Sándor)

 

Vezényel:Kóczán Péter és Dr. Kabdebó Sándor

 

A Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar és a Csíki Kamarazenekar közös hangversenyének műsorát Johann Sebastian Bach a nagy olasz kortársak concertóit zseniálisan továbbgondoló, két hegedűre és zenekarra szánt d-moll kettősversenye kezdi, Árvayné Nezvald Anett és Veress Csaba hegedűművészek szólójával. A jelenkori magyar zeneszerzés egyik vezető alakja, Orbán György életművének mára igen jelentős fejezetét alkotja egyházzenei műveinek impozáns sora. Ezek egyike 2008-ban komponált Magnificatja, amely inspiráló módon ötvözi a régi mesterek hagyományát a modern, sőt a populáris zene stílusával. A hangverseny második félidejében Anton Bruckner 1868-ban készült, utóbb több alkalommal is átdolgozott, a szimfóniák impozáns sorát megnyitó 1. szimfóniáját hallhatja a közönség a zeneszerző születésének 200. évfordulója előtt tisztelegve. A soproni Szent Mihály-templomba rendezett koncerten közreműködik a Prelude Vegyes Kar, vezényel Kóczán Péter és dr. Kapdebó Sándor.

Ajánlatunk


Koncert és színházi este, személyes hangvételű „beszélgetés” a hallgató-nézővel; csöndes feltárulkozás a dalokon és az énekesnő életének fontosabb eseményein keresztül.

A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.

Ajánló


Giacomo Puccini TOSCA Opera három részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!