Program


Értünk, Értetek! Nagy zenei utazás

Current events



Idén lenne 100 éves az örmény családban született Charles Aznavour (1924-2018) sanzonénekes, zeneszerző, és filmszínész hosszú élete során 1300 dalt írt, lemezei 180 millió példányban keltek el a világban – élete végéig aktív volt, a 95. születésnapja alkalmából azt tervezte, hogy koncertezik Franciaországban, Japánban, Svájcban, Ukrajnában, sőt Izraelben is, ahol öt évvel ezelőtt lépett volna föl.
Kevesen tudják, hogy pályáját mint sofőr, titkár, és mindenes kezdte a nagy Edith Piaf oldalán, aki mellett 8 éven keresztül szolgált, és közben tanulta a szakmát. Különleges barátság szövődött kettejük között, mely sosem alakult át szerelemmé, hanem annál sokkal mélyebb kötelék maradt, mely Piaf élete végéig kitartott.
Ezen az estén Aznavour, valamint a francia sanzon olyan világhírű nagyságainak dalait hallhatjuk, mint Édith Piaf, Yves Montand, Gilbert Bécaud, Charles Trenet. A nagy, zenei utazáson Bardóczy Attila, Jordán Adél és Wagner-Puskás Péter lesz a kísérőnk.
Bardóczy Attila színművész, aki – habár 1983-ban próza szakon végzett a Színház-és Filmművészeti Főiskolán – a kivételes énekhangjának köszönhetően a magyar zenés színházak egyik legnépszerűbb művésze, a volt Rock-Színház, majd az Operettszínház tagja. Egyben a francia kultúra nagy rajongója, aki nemcsak énekel franciául, de darabokat is fordít magyarra. 1996-ban a párizsi sanzonverseny legjobb külföldi előadói díját nyerte el. Ezen az estén Aznavour alakját eleveníti föl.
Edith Piaf dalait, és lényét a színpadon, és filmekben is felejthetetlenül emlékezetes alakításokat nyújtó Junior Príma-, Máthé Erzsi- és Arany Medál-díjas Jordán Adél a Katona József Színház színművésznője varázsolja elénk. Jellegzetes karaktere és mesterségbeli tudása nemzedéke legjobb művészeivé közé emeli, s ennek igazságáról most a közönség is meggyőződhet.
A zongoránál egy kiváló fiatal muzsikus kíséri a világhírű dalokat: Wágner-Puskás Péter.
Tartsanak velünk a francia sanzon gyönyörűségesen különleges és különlegesen gyönyörű világába! Bon voyage!

Suggestions


Joseph Haydn: Symphony No. 35 in B-flat major, Hob. I:35 Carl Philipp Emanuel Bach: Cello Concerto No. 1 in A…

Esőhelyszín: Színházterem Vendég: Wolf Kati és Pély Barna Műsorvezető: Seidl Dénes

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.