Program


Felnőtt színház - 1×3 néha 4

Felnőtt színház - 1×3 néha 4

Fergeteges bohózat a Veres 1 Színház előadásában.

Bérletes előadás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 9. vasárnap, 15:00

Fergeteges bohózat a Veres 1 Színház előadásában.

 Bérletes előadás

A Ray Cooney-Tony Hilton szerzőpáros által jegyzett darabot, 2012 májusában tűzte műsorára a Madách Színház, Nagy Sándor bravúros főszereplésével. A Jászai Mari-díjas színművész tíz év elteltével, ezúttal a veresi előadás rendezőjeként szerepel a stáblistán.

Ray Cooney színész, forgatókönyvíró és vígjátékíró, vagyis a klasszikus angol vígjátékhagyomány kiemelkedő alakjának nevéhez olyan rendkívül népszerű darabok fűződnek, mint A miniszter félrelép, a Páratlan páros, a Kölcsönlakás, a Család ellen nincs orvosság, vagy éppen a Veres 1 Színház legelső bemutatója, a Ne most, drágám (2014). Az 1966-ban íródott 1×3 néha 4 esetében Tony Hilton színész-író volt Cooney szerzőtársa, aki szintén a műfaj jeles képviselője. A színdarabból film is készült 1968-ban, Brian Rix főszereplésével, Alfred Travers rendezésében.

Leginkább a virtuóz cselekményvezetés, a helyzetkomikumban gazdag jelenetek halmozása, az abszurditásig fokozott félreértések és állandó személycserék jellemzik Cooney világát. A kacagtató jelenetekkel teli bohózat, egy születésnapi összejövetelen kezdődik: a dúsgazdag, idős Jonathan Hardcastle (Kerekes József) egy komoly összeget szeretne volt üzlettársa fiára hagyni, de csak azzal a feltétellel, ha Billy (Mohai Tamás) a többi lehetséges örököst félreállítja az útból. Ezen az estén szédületes ámokfutás kezdődik a szóban forgó összegért.

Az 1×3 néha 4 bravúrszerepe kétség kívül az örökösjelölt Billy Hickory Wood figurája, Mohai Tamása alakításában, akit a nézők Veres 1 Színházban Az egérfogó (Trotter rendőr őrmester), a Tóték (A postás), valamint a tavaly nyáron bemutatott Sörgyári Capriccio című előadásokban látható, de olyan népszerű televíziós sorozatokban is feltűnt, mint a Csak színház és más semmi (Karsai Samu), vagy a Drága örökösök (Kasztner Tamás).

 
 
 

 Szereposztás

Színre lép az idős Jonathan Hardcastle (Kerekes József), volt üzlettársa fia Billy (Mohai Tamás), a ház urának művészetrajongó leánya, Cynthia (Molnár Gyöngyi), és annak művészetrajongó udvarlója, Clifton (Fellinger Domonkos), vénkisasszony hugicája, Amy (Zorgel Enikő), Jugg, a komornyikja (Beleznay Endre), Mr. Piper, az ügyvédje (Janik László), továbbá Billy jogi képviselője, Charlie Barnet (Mihályfi Balázs) és mindez Nagy Sándor rendezésében.
 
 
 A díszletet Kovács Yvette Alida látványtervező tervezte.

Ajánlatunk


Ez a történet nem szól másról, mint a szeretetről, a barátságról, a segítőkészségről, azaz csupa olyan gondolatról, amit valahogy nem lelünk hétköznapjainkban. Teli humorral, bájos jelenettel és zenével, mely odavarázsol minket a nem létező birodalomba, a Négyszögletű Kerek Erdőbe.

Bözödújfalu egy kis meseszerű hely, ahol békében megfér egymás mellett minden vallás és felekezet: katolikus, református, unitárius, görögkatolikus, zsidó és szombatos. Egészen addig, amíg Észak-Erdély 1940-ben vissza nem tér az anyaország kebelére, és kormányunk figyelme oda nem szegeződik Bözödújfalura. Egyik nap még egyformák vagyunk, másnap már ahányan, annyi félék. És persze nem mindenkinek jár egyenlő bánásmód.

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!