Program


LONG: Yeonhee Project I • Liquid Sound

LONG: Yeonhee Project I • Liquid Sound

Long: I. Yeonhee-projekt: Tradicionális előadás és moderntánc
Az előadókon és táncosokon kiegészítőként népiütőhangszereket is láthatunk, miközben a színtéren táncolva újragondolják az utcaszínház hagyományos elemeit. A nézőközönség a színtér két oldalán foglal helyet, így mindenki testközelből csodálhatja, ahogy megszűnik a határ a hagyomány és a modernitás, az előadás és a tánc között.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. szeptember 27. péntek, 19:30

 

A Yeonhee-öltözék öt színének hagyományos jelentését azelőadóművészek kortárs érzékenysége értelmezi újra. Zenei aláfestéssel mutatják be a kezdet-felbomlás-mimika, a hideg-körforgás-mozgás, a szabadság-robbanás-energia, a hideg-félelem-csend és a forrás-harmónia teljes szerkezetét, ezáltal közvetítve az előadás egészét átható felbomlás és együttélés üzenetét.

BEVEZETÉS

A hagyományos előadások közül kiemelkedik a Gilnori. Miutánaz előadók és táncosok megérkeznek a színtérre, a divatbemutatót a népi ruhák levetésével kezdik. Ezáltal új értelmet nyernek a Yeonhee-ban használt mozdulatok és tárgyak.

Fehér

A fehér szín jelképezi a semmit, ez az első szín.

Kék

A kék szín jelenti a tavaszt, a derűt, a szelet és anagylelkűséget.

Piros

Kirobbanó öröm / A piros jelképezi a delet, a nevetést, ajókedvet és a vidámságot.

Fekete

A fekete szín jelképezi az éjjelt, a telet, a félelmet ésa hideget. A félelem hirtelen megjelenik, aztán eltűnik, majd egy másik formában újra színre lép.

Sárga

A sárga szín jelképezi a középpontot, a délutánt és az ötelembe vetett hitet.

 

Előadók: Yi Myongmo, Song Changhyun, Park Suyeon, Gim Sohee 

Igazgató: Lee Inbo 

Koreográfus: Shim Juyoung

Zeneszerző: Ju Junyoung

Szcenográfia: Lee Hwisoon

Fényterv: Jo Chulmin

Színpadmester: Bae Ukjin

 

Együttműködő partner: Koreai Kulturális Központ

 

 

Ajánlatunk


A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.

Ki ne írt volna verset, amikor először volt szerelmes, vagy netán az élet értelmén gondolkozott? Így volt ez több száz éve, így van ez ma is. De vajon mi a közös Bachban, Mozartban és egy mai popsztárban? A Ragyogó húszasok erre keresi a választ, hiszen az évszázadok során más lett a világ, de a nagy kérdések nem változtak. Vajon az ifjúság minden korban ugyanazzal a szenvedéllyel veti bele magát egy új szerelembe, és ugyanúgy áll az „élet értelme” kérdéséhez?

Izgalmas családregény, történelmi hangulatban megfestve.

Ajánló


Mire utalt Bartók, amikor a néphagyományok „tiszta forrásáról” írt? A válasz ezer szó helyett egyetlen gálaest, amin a hazai néptánc…

Budapest, 2025. április 12. – A magyar rap színtér egyik meghatározó alakja, Pogány Induló nagyszabású koncerttel tér vissza, ezúttal a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!