
Vitéz László és az elátkozott malom
Nem mindennapi látványosságot: felnagyított bábszínházi előadást, élőszereplős bábjátékot láthat a néző, aki az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös Vitéz Lászlójára kíváncsi.
Nem mindennapi látványosságot: felnagyított bábszínházi előadást, élőszereplős bábjátékot láthat a néző, aki az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös Vitéz Lászlójára kíváncsi.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 9. szerda, 14:00
Kemény Henrik eredeti szövege elevenedik meg ezúttal is sok játékkal és sok nevetéssel. Ám generációk kedvenc paprikajancsija most Éder Enikő alakításában kel életre és vág bele az elátkozott malom felszabadításába. Ördögökkel, szellemekkel hadakozik a csalafinta legény, aki világot látni indult és egy bajbajutott molnárral találkozott; és még a csaplárosné báli legyezője, avagy Vitéz László világhírű palacsintasütője is előkerül…
A történet kevesek számára ismeretlen, ám annál újabb a megfogalmazás a Déryné Program hozzájárulásával létrejött előadásban. Élő hanghatások biztosítanak hangkulisszát, és elismert színművészek mókáznak a felnagyított bábszínházi paraván díszletében, fergeteges szórakozást biztosítva kicsiknek, de ezúttal nagyoknak is egyaránt.
Szereposztás
VITÉZ LÁSZLÓ..................... Éder Enikő
MOLNÁR............................... Varga Bálint
SZELLEM 1........................... Balog József
SZELLEM 2........................... Kancsár Orsolya
ÖRDÖG 1.............................
ÖRDÖG 2............................. Kálmán Zsófia
ÖRDÖG 3............................. Gerner Csaba
FRICI.................................... Balog József
Alkotók
Rendező: Tapasztó Ernő
Díszlet: Szvatek Péter
Jelmez: Varsányi Anna
Világítás: Hímer István
Hang: Szurdi Bence
Rendezőasszisztens, súgó: Hadas-Gábor Zsófia
Az amerikai zeneszerző-karmester, Thomas Ludwig legendás zenészekkel dolgozott a tengerentúlon, romantikus hangvételű művei mégis ritkán jutnak el hazánk koncerttermeibe.
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, Salome Heródes mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…
Május 2-án különleges produkcióval mutatkozik be az újonnan alakult Erkel Színház.
A világszerte ismert filmvígjáték először magyar színpadon!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!