
A huszonöt éves Haydn legelső szimfóniája, a tizennégy éves Mozart egyik szimfóniazsengéje és a tizenkét éves Mendelssohn első vonósszimfóniája is hallható a BFZ Concertino sorozatának júniusi hangversenyén, bizonyítva, hogy a klasszikus zene igenis lehet fiatalos.
„Világi dalok szólóénekesekre és kórusokra, hangszerkísérettel és mágikus képekkel” – így álmodta meg Carl Orff szcenikus kantátáját, a zenetörténet egyik legismertebb és legnépszerűbb művét.
Pastorale családi előadás-sorozat a Szent István Filharmonikusok és a Magyar Művészeti Akadémia közös rendezésében.
Szerkesztő-műsorvezető: Solymosi Tari Emőke
A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek.
A hétfői „Cathedral Organ Concerts” az egyetlen hangversenysorozat a Szent István Bazilikában, amelyen a Bazilika világhírű műemlék Angster-orgonáját hallhatják a hangversenyek látogatói.
Száz esztendeje született Ligeti György, a 20. század egyik legizgalmasabb, mindig új utakat kereső zeneszerzője. Erdélyben látta meg a napvilágot, a budapesti Zeneakadémia neveltje volt, 1956-os emigrációját követően érett művészete Nyugat-Európában bontakozott ki.
10 nap nyaralás a zene miniverzumában: 36 koncert, különleges helyszínen 35 világhírű szólistával, 100 egyetemista és 150 alapfokú és középiskolai diák részvételével várja közönségét a Fesztivál Akadémia!
A Fischer Iván Operatársulat, a Müpa Budapest, a Vicenzai Operafesztivál és a spoletói Festival dei Due Mondi közös produkciója.
Szimfonikus ABBA a Győri Filharmonikus Zenekarral
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar hagyományosan egy nappal Bartók Béla halálának évfordulója előtt tartja évadnyitó hangversenyét, így tisztelegve a „tiszta forrás” zeneszerzőjének munkássága előtt.
Közkívánatra!
Sztravinszkij: A katona története, Ascher Tamás rendezésében, Molnár Piroska, Ifj.Vidnyánszky Attila, Bezerédi Zoltán és Kelemen Hanna színészekkel - 10 teltházas országos FAB turné után ismét a Zeneakadémián!
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni? A kérdés tíz évvel ezelőtt talán furcsán hangozhatott, de a Fesztiválzenekarnak köszönhetően a Midnight Music azóta az egyik legjobb és legnépszerűbb program lett azok körében, akik fogékonyak a kultúrára, de nem szeretik a hagyományos hangversenyek kötöttségeit.
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
Haydn és Mozart életműve kiapadhatatlan, így újabb szimfóniák és versenyművek kerülhetnek terítékre a BFZ sorozatában.
Bogányi Gergely rendhagyó Chopin-koncertjei a Zeneakadémián, amelyeken egyrészt saját műsort játszik, másrészt a közönség Chopin-kívánságait teljesíti.
Házigazdák: Bolla Milán és Bősze Ádám
Rost Andrea a Győri Filharmonikus Zenekarral
A Győri Filharmonikus Zenekarnál már lassan hagyomány, hogy minden évben az augusztus 20-i hétvége környékén is koncertet ad a Fertőrákosi Barlangszínházban. Ez idén sem lesz kivétel, hiszen olyan melódiákat hoznak el a világörökség falai közé, amelyeket megunhatatlan örökzöldek, a legismertebb és legkedveltebb kompozíciók közül.
Hangszer talán még soha nem élvezett olyan népszerűséget a történelem során, amely a rock and roll korszak kezdete, az 1950-es évek óta a gitárnak kijutott - s amely, tegyük hozzá, máig tart. Ezért érdemes annak is figyelmet szentelni, mit tud ez a hangszer, amikor nem a pop- vagy rockzenében szólal meg.
The King’s Singers. Amit nyújtanak, mindig igazi csoda, ám most még ehhez képest is különleges csemegét kínálnak a Müpa közönségének: Wonderland című új CD-jük világpremierjét - hiszen a lemez közvetlenül a budapesti koncert előtt jelenik meg -, amellyel egyszersmind a száz esztendeje született Ligeti György művészete előtt is tisztelegnek.
Az ünnep közeledtével mindenki vágyik a zene nyújtotta nyugalomra és átszellemültségre - és mi adhat teljesebb békét, mint az orgonamuzsika, az a repertoár, amelyet alkotói egy eredendően liturgikus hangszerre komponáltak? Az sem véletlen, hogy a Müpa orgonakoncertjeinek része az a cappella kóruszene, hiszen a kíséret nélküli emberi hang a tisztaságot szimbolizálja.
HANGJEGY MŰVÉSZETI FESZTIVÁL
Concertino: Haydn, Mozart, Mendelssohn, R. Strauss
Johannes Brahms hangversenyünkön felcsendülő két műve a legdrámaibbak zenekari művei közül.
Bogányi Gergely rendhagyó Chopin-koncertjei a Zeneakadémián, amelyeken egyrészt saját műsort játszik, másrészt a közönség Chopin-kívánságait teljesíti.
Házigazdák: Bolla Milán és Bősze Ádám
Folytatódik az Egri & Pertis Zongoraduó Áthallások című, a társművészetek kölcsönhatását bemutató koncertsorozata. A téma ezúttal az opera lesz, egy olyan műfaj, amely már önmagában is áthallás: a szöveg, a zene, a díszletek és a színpadi játék egymást inspiráló ötvözete.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!