Program


Anconai szerelmesek - Roxínház
8

Anconai szerelmesek - Roxínház

Igazi, felhőtlen szórakozást ígér a Roxínház Anconai szerelmesek című előadása. Vajda Katalin darabja a vérbő reneszánsz komédiák hagyományaira épül. A szerelmi történet mellett a darab sikerét az 1970-es évek legjobb olasz tánczenéit felvonultató zenei anyag adja.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, February 23 2025 5:00PM

Több mint 3 éve van műsoron a Roxínházban Vajda Katalin: Anconai szerelmesek című zenés komédiája. A történet egyszerű: szerelmi sokszögek, egymást kereső, egymást üdvözlő, egymás elől menekülő párok, összeveszések, kibékülések, félreértések, de végül mindenki párjára talál. A szerelmi történet mellett a darab sikerét az 1970-es évek legjobb olasz tánczenéit felvonultató zenei anyag adja, amely bravúrosan szövi át a történet minden szálát.
Az előadásban olyan slágerek csendülnek fel, mint a Ché sará, a Volare vagy a Felicita. Az Anconai szerelmesek két óra felhőtlen szórakozás, a legjobb kulturális kikapcsolódás egy fárasztó nap után.

12 éves kortól ajánljuk.

Vajda Katalin: ANCONAI SZERELMESEK
zenés komédia két részben

Ötlet: Valló Péter
Dalszöveg: Fábri Péter

Szereplők:
Tomao Nicomaco, anconai polgár ……………………….......................…...... Szabolcsi János
Lucia, a leánya ………………………………………………............................. Wirth Bianka
Luigi del Soro, vándormuzsikus ……………………………........................…. Kalányos Balázs
Drusilla, római lány ………………………… ……………......................……… Solymos Luca
Lucrezio, milliomos ………………………………………………....................... Orlik István
Viktória, magyar lány …………………………………………...................……. Ihárosi Ninszi
Giovanni, a cukrász ………………................................................................. Szabolcsi Ádám
Dorina, Tomao házvezetőnője ………………………………........…................ Nagy Dorottya
Agnese, a panzió tulajdonosa……………………........................................... Horváth Zita

Tánckar:
Abonyi-Tóth Máté, Barabás Lara, Barkóczy Áron, Bodor Kristóf, Böjte Kata, Csillag Dorina Hanna, Csillag Fanni,
Csuha Mirabella, Eldridge Patrick, Kató Lilla, Kiss Nikolett, Márkus Csenge, Márkus Luca, Németh Petra, Pápics Lilla,
Prucsi Rebeka, Sárdi Benjámin, Sovák Hanna, Szabó Dániel, Száraz Alexandra, Tanító Karina, Vajda Júlia

Alkotók
Díszlet, jelmez: Nagy Fruzsina
Fény: Tóth Gyula
Hang: Komáromi László
Koreográfusok: Merkei Mónika, Takács László János
Zenei rendező: Sebesi Tamás
Rendező: Pintér Kata

Our offer


A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy csapásra meghódította a közönségszívét. Nyáron Manderley újra kitárja kapuit a borzongásra, izgalmakra, romantikára és sodró dallamokra vágyók előtt!

Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

Egyenesen Argentínából érkezik a Margitsziget színpadára a méltán világhírű MALEVO táncegyüttes. A kizárólag férfiakból álló csapat modern ütőhangszerekkel és dinamikus koreográfiákkal hozza el a hazai közönségnek az argentin pampák fergeteges táncát: a malambót.

Suggestions


Háy János Házasságon innen, házasságon túl cí­mű darabja megkapó őszinteséggel, helyenként ellenállhatatlan iróniával tart tükröt elénk. És ha a kép…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.