Program


Hallgassunk Schubertet! 3. D-moll "A halál és a lányka" / f-moll fantázia ( Keller Quartet )

Hallgassunk Schubertet! 3. D-moll "A halál és a lányka" / f-moll fantázia ( Keller Quartet )

„A két kezed nyújtsd csak, szép tünemény! / Nem bántlak, tarts te jó barátnak. / Ne félj! Hisz vad nem vagyok én, / Aludj el karjaimban lágyan!” Schubert 1817-ben komponált dalt Matthias Claudius idézett versére, s ennek dallamához nyúlt vissza azután 1824-ben, immár megrendült egészséggel, amikor megalkotta d-moll vonósnégyesét, amely mindmáig „a halál és a lányka” nevezet alatt ismert.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. december 3. szombat, 16:30

A vég kezdete, az utolsó pályaszakasz jelzőpontja, a halál gondolatával való megbarátkozás – az értelmezések sokféleképpen közelítenek e rég méltán kultikus tiszteletben álló műhöz, amely ezúttal a Keller Quartet avatott előadásában fog majd megszólalni. Esterházy Karolina grófnő – így hívták azt a magyar arisztokrata hölgyet, akinek a kései csoda-négykezes, az 1828-as f-moll fantázia ajánlása szól. A tehetségesen zongorázó Karolina, úgymond, még egy évtizeddel korábban lángra lobbantotta volna Schubert szívét, s amint azt az egyik romantikus fantáziájú emlékíró megfogalmazta: „E láng az élete végéig nem hunyt ki.” S bár ez ugyan túl szép (és szomorú), hogy így igaz legyen, ám valami titkot azért váltig belehallunk ebbe az oly felejthetetlen témával induló kompozícióba.

Schubert: d-moll („A halál és a lányka”) vonósnégyes, D. 810
Schubert: f-moll fantázia, D. 940

Közreműködik: Keller Quartet, Rozsonits Ildikó, Ryan Martin Bradshaw zongora

Ajánlatunk


“Színdarabot csinálni valahogy régi álmom volt, mert szép, kreatív dolog. De eddig hiányzott a drámám hozzá. Most megvan. Én bányászom a nyersanyagot, de a végső formáját az alkotótársaim fogják megadni, amíg lehet, az én közreműködésemmel. Elfogadom, ha esetleg én már nem látom az előadást. Nagyon szeretném, de ebben a játékban nem a győzelem, a részvétel a fontos.” /Karsai Dániel/

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.

Ajánló


Pörgős vígjáték, ami egy percre sem engedi elkalandozni a nézőt.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!