Program


Macbeth

Macbeth

A XI. századi Skócia színvilága, vérbe és ármányba mártott ecsettel. Tragédia?
A megunhatatlan klasszikus időtlen tanulságai politikáról, végzetről, szerelemről.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2011. március 4. péntek, 19:00

Macbeth

A XI. századi Skócia színvilága, vérbe és ármányba mártott ecsettel. Tragédia?
A megunhatatlan klasszikus időtlen tanulságai politikáról, végzetről, szerelemről.

"A mi Macbeth-ünkben keveredik a modern és a korabeli ruházat, nem korszakhoz kötöttük a jelmezeket, hanem elsődlegesen a szereplők egyéniségét fejezi ki mind." - Győri Gabi, jelmeztervező

"A Macbeth esetében nem is annyira koreográfiáról, inkább mozgástervezésről beszélhetünk, ami félúton van a tánc és a színház között. Színészi viselkedésből, működésből dolgozunk hol lassítva, hol igazi tempóval, reálisan, és néhol stilizáltan. Izgalmas ez a munka, hiszen vegyes a játszók köre, táncosokat és prózai színészeket kell harmonizálni az egyéni mozgáskultúrákból kiindulva." - Atlasz Gábor, mozgás

Bemutató: 2011. március 4. péntek

Írta: William Shakespeare
Fordította: Szabó Stein Imre

Ajánlatunk


Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Kilencedik alkalommal rendezi meg nagyszabású jótékonysági gálaestjét a Színházi Dolgozók Szakszervezete (SzíDoSz) június 3-án a Vígszínházban. A cél idén is a nehéz helyzetbe került, egészségügyi okokból rászoruló színházi háttérdolgozók támogatása. Együtt a színpadért – amely nemcsak a segítségnyújtásról, hanem a színházi világ sokszínűségének és erejének ünnepléséről is szól.

2026. július 3., péntek 20:00 (esőnap: július 5.) 2026. július 4., szombat 20:00 (esőnap: július 6.) A Margitszigeti Színház és a Győri Nemzeti Színház közös szabadtéri bemutatója.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!