
Nyáresti szerenád
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
több
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. június 23. péntek, 18:00
Műsor:
Bach: I. brandenburgi verseny
Bach: III. brandenburgi verseny
Haydn: VIII. (G-dúr) (Az este) szimfónia
Vezényel: Dubóczky Gergely
Johann Sebastian Bach zenekari alkotásainak csúcsát a Brandenburgi versenyek sorozata jelenti: a féltucatnyi darab a legváltozatosabb apparátusú, szín- és stílusvilágú tételekkel gyarapítja a barokk concerto-irodalmat. A nyitó versenymű leleményes kombinációkra alkalmas fúvóskart szerepeltet a
vonósapparátus mellett. Második tétele Itália kék egét is elénk varázsolja, csöppnyi melankóliával meghintve, majd a záró Menuetto a lengyel tánc (polacca) méltóságteljes ütemeit is becsempészi tételepizódjai közé. S hogy a vonóskar önmagában is mennyire sokszínű hangzásvilágra hivatott, jól példázza a III. brandenburgi verseny.
Röviddel azután, hogy Joseph Haydn másodkarmesteri kinevezést kapott az Esterházy-zenekarhoz Kismartonba, megalkotta azóta is általános csodálatot kiváltó „napszak”-szimfóniáit; az 1761 táján írt 6–8. sorszámú, „Reggel”, „Dél” és „Este” címet viselő művek lettek valószínűleg az első, magyar földön
megszületett szimfóniák egyben. A herceg Európa egyik legjobb zenekarát tartotta fönn kastélyában, az odaérkező Haydn pedig három olyan darabot is megkomponált – egységes füzérként –, amely szólistaszerepet biztosított az együttes virtuóz képességű muzsikusai számára, ötvözve azokban a régi
concerto grosso-hagyományokat az új műfaj sajátságaival. A programunkban szereplő, G-dúr alaphangnemű „Este”-szimfónia bejárja a derű és humor különféle tónusait, hogy végül – mint Vivaldi „Nyár”-hegedűversenye is – nagyszabású „vihar”-fináléba torkolljon.
Az est karmestere, Dubóczky Gergely, részben a csembaló mellől irányítja majd együttesünket. A hangversenyen megszólaltatott csembaló az új évezred kezdetén készült, egy XVIII. századi instrumentum pontos másolataként, s így önmagában is megigéző látványt és hangzásélményt nyújtva.
Csányi Sándor legújabb előadása egy határtalan színházi kísérlet, ahol minden megtörténhet. Egy színdarab, amelyben három színész és egy jelenet huszonegy különböző módonelevenedik meg –attól függően, hogy éppen milyen hangulat,műfaj vagy őrült csavar uralja a pillanatot.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Szerető feleség, sikeres karrier, anyagi biztonság. Richardnak tökéletes az élete… csaknem. És mégis – vagy épp ezért – valami hiányzik…
27. Zsidó Kulturális Fesztivál
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!