
Vár-szerenád
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
több
Hangversenyünkkel a XVIII. századi kastélymuzsika ínyenc birodalmába invitáljuk Önöket, e gazdag repertoár legjavából nyújtva ízelítőt.
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. augusztus 24. csütörtök, 18:00
Műsor:
Bach: I. brandenburgi verseny
Bach: III. brandenburgi verseny
Haydn: VIII. (G-dúr) (Az este) szimfónia
Vezényel: Dubóczky Gergely
Johann Sebastian Bach zenekari alkotásainak csúcsát a Brandenburgi versenyek sorozata jelenti: a féltucatnyi darab a legváltozatosabb apparátusú, szín- és stílusvilágú tételekkel gyarapítja a barokk concerto-irodalmat. A nyitó versenymű leleményes kombinációkra alkalmas fúvóskart szerepeltet a
vonósapparátus mellett. Második tétele Itália kék egét is elénk varázsolja, csöppnyi melankóliával meghintve, majd a záró Menuetto a lengyel tánc (polacca) méltóságteljes ütemeit is becsempészi tételepizódjai közé. S hogy a vonóskar önmagában is mennyire sokszínű hangzásvilágra hivatott, jól példázza a III. brandenburgi verseny.
Röviddel azután, hogy Joseph Haydn másodkarmesteri kinevezést kapott az Esterházy-zenekarhoz Kismartonba, megalkotta azóta is általános csodálatot kiváltó „napszak”-szimfóniáit; az 1761 táján írt 6–8. sorszámú, „Reggel”, „Dél” és „Este” címet viselő művek lettek valószínűleg az első, magyar földön
megszületett szimfóniák egyben. A herceg Európa egyik legjobb zenekarát tartotta fönn kastélyában, az odaérkező Haydn pedig három olyan darabot is megkomponált – egységes füzérként –, amely szólistaszerepet biztosított az együttes virtuóz képességű muzsikusai számára, ötvözve azokban a régi
concerto grosso-hagyományokat az új műfaj sajátságaival. A programunkban szereplő, G-dúr alaphangnemű „Este”-szimfónia bejárja a derű és humor különféle tónusait, hogy végül – mint Vivaldi „Nyár”-hegedűversenye is – nagyszabású „vihar”-fináléba torkolljon.
Az est karmestere, Dubóczky Gergely, részben a csembaló mellől irányítja majd együttesünket. A hangversenyen megszólaltatott csembaló az új évezred kezdetén készült, egy XVIII. századi instrumentum pontos másolataként, s így önmagában is megigéző látványt és hangzásélményt nyújtva.
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
Az összművészeti előadás Erdély egyik legizgalmasabb, legszínesebb kultúrájú tájegysége, a Mezőség énekes, táncos és irodalmi hagyományaiból táplálkozik. A produkció zenei…
Dumaszínház est
A kétezres évek szenzációja, az autentikus latin zenét a poppal ötvöző Fiesta több mint tíz év szünet után egy ünnepi…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!