Program


Vass Imre: in_form

Vass Imre: in_form

Mennyire lehet beszédes egy egyszerű levegővétel? Hogyan lélegzünk életet gondolatainkba és vágyainkba? Az in_form egy mozgás alapú esemény, amely felerősített lélegzet hangokat használ. Az előadás a láthatóság határán marad, arra kér, hogy nyisd ki a füled, figyelj és légy jelen.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, April 22 2024 7:00PM

Mennyire lehet beszédes egy egyszerű levegővétel? Hogyan lélegzünk életet gondolatainkba és vágyainkba? Az in_form egy mozgás alapú esemény, amely felerősített lélegzet hangokat használ. Az előadás a láthatóság határán marad, arra kér, hogy nyisd ki a füled, figyelj és légy jelen.

Az előadás alakja a valamivé válás folyamatában van. Érzékeli és magára ölti a belső és külső terekben tapasztalt állapotok és létformák különböző módozatait. A láthatóság határán mozogva, a megértés körvonalait vizsgálja, a meg nem nyilvánultban időzik, még csak önmaga árnyéka.

„Az előadás a pandémia első hulláma alatt és közvetlenül utána készült. Volt időm jógázni és légzőgyakorlatokat végezni. Egyre tisztábban láttam, hogy a lélegzetem megváltoztatása és kontrollálása hogyan hat a tudatállapotomra és hangulatomra és viszont. Abban a kiszámíthatatlan időszakban figyeltem, hogyan változnak és formálódnak a vágyaim, terveim és motivációim. Az in_form performansz a szándékok szürke mezőjébe invitálja a hallgatóságot, hogy közösen megvizsgáljuk a legkisebb változásokra adott érzelmi válaszreakcióinkat.„ – Vass Imre

„A tiszta forma önmagában nem létezhet, valamilyen anyagi vagy energetikai alapon kell nyugoadjon. Szó szerint „informálni” azt jelenti, hogy „formába önteni” valamit. Még az érzékszervi benyomásainkat, érzelmeinket és gondolatainkat is az idegrendszerben és az agyban végbemenő fizikai és kémiai folyamatok hordozzák.” - David Bohm.

Vass Imre egy szabadúszó koreográfus és performer. Olyan kontemplatív és performatív szituációk megteremtése foglalkoztatja, amiben a nézők és az előadók egyaránt reflektálhatnak az adott fizikai, szociális és pszichológiai helyzetükre, szerepeikre és állapotaikra.
Molnár Csabával és Vadas Zsófia Tamarával közös stúdiója az Art Quarter Budapestben található.

Létrehozta és előadja: Vass Imre
Jelmez: Kudron Anna / Pinkponilo, Vass Imre
Fotó: Szabó R. János
Külön köszönet: Molnár Csaba, Vadas Zsófia Tamara

Produkciós Partner: Katlan Csoport
Támogatók: AQB, EMMI, NKA – Nemzeti Kulturális Alap, Műhely Alapítvány, Sín Kulturális Központ

 

 

Our offer


Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

A társas-játékban a közönség is aktív részesévé válhat párkapcsolatainkról szóló forgatókönyvek alakulásának. Szokásos zsákutcák kelnek életre, és az improvizációs jelenetek segítségével, görbetükrön keresztül sírva-nevetve láthatunk rá önmagunkra. Célunk: közösen alkotva, játszva, nevetve, szórakozva tanulni magunkat, egymást.

Suggestions


Csajkovszkij: b-moll zongoraverseny Bartók: Concerto Dmitry Yudin – zongora Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Hollerung Gábor