
YumeDon Taiko koncert
A YumeDon Taiko Stúdió előadásán több mint húsz dob szólal meg a színpadon.
A YumeDon Taiko Stúdió előadásán több mint húsz dob szólal meg a színpadon.
A koncerten hagyományos japán taiko darabok és kortárs japán és európai, sőt hazai szerzők darabjaival ismerkedhet meg a közönség egy látványos, nem mindennapi előadás keretében.
A Magyarországon is, egyre népszerűbb műfaj titka a sodró lendület, a különleges hangulat és a dobok lüktetéséből áradó energia, mely mindig magával ragadja a közönséget.
A Japándobolás neve: Taiko („kövér dob”), ami utalás a dobok méretére, formájára. Ez a zenei stílus nem is olyan régi, a múltszázad közepén alkotta meg egy japán dzsessz dobos, Daihachi Oguchi, aki gyönyörű, tradicionális japán hangszerekre írt modern, fülbemászó darabokat. Japánban évszázadokon át használtak ilyen dobokat a csatamezőkön harci dobként, de egymás közötti kommunikációra, ünnepek alkalmával szórakoztatásra, illetve a shinto és buddhista szentélyek szertartásain is. A Taiko nem csak zene, hanem sportos elfoglaltság, kikapcsolódás, életforma, egy földrajzi és egy belső utazás, amely feltölt, gyarapít, és meggyőződésünk szerint segít jobbá tenni a világot!
Ludovico Einaudi 2025-ben visszatér Magyarországra! Ne hagyja ki ezt az egyedülálló zenei élményt 2025. május 26-án, az MVM Dome-ban! Ludovico…
Szeretettel hívjuk meg Önt a Szent István Király Zeneiskola Kabócazenekarának és a Tücsökzenekarának az év végi koncertjére.
Johann Sebastian Bach – Felix Mendelssohn-Bartholdy MÁTÉ-PASSIÓ Oratórium két részben, német nyelven, magyar, angol és német felirattal